Hrvatska pobedila Srbiju 2:0 (VIDEO)

Reprezentacija Hrvatske povela je sa 1:0 golom Mandžukića u 23. minutu, posle velike greške Aleksandra Kolarova.

Hrvatska je do vođstva od 2:0 došla u 37. minutu golom Ivice Olića. Prekid je izveo Darijo Srna, a posle loše reakcije kapitena Ivanovića i golmana Brkića, Olić je rutinski sproveo loptu u mrežu.

Srbija u prvom poluvremenu nije uputila šut ka golu Hrvatske, a već u drugom minutu nastavka Kolarov je posle dobrog prodora šutirao s ivice šesnaesterca, Pletikosa je odbranio, a u nastavku akcije Đuričić je šutirao pored gola.

Ogromnu priliku Srbija je propustila u 77. minutu. Tadić je proigrao Đuričića, njegov šut je odbranio Pletikosa, a onda je Đorđević natrčao na odbijenu loptu i iz neposredne blizine nije uspeo da savlada odličnog hrvatskog golmana.

Meč se igra na rasprodatom Maksimiru, bez prisustva srpskih navijača, po dogovoru dva fudbalska saveza.

Hrvatska: Pletikosa, Ćorluka, Šimunić, Strinić, Srna, Modrić, Kovačić, Rakitić, Kranjčar, Olić, Mandžukić.

Srbija: Brkić, Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov, Radovanović, Ignjovski, Stevanović, Tošić, Đuričić, Šćepović.