Dejvis kup: Troicki izgubio od Kverija, SAD izjednačile na 1:1

Prvi poen za Srbiju sinoć je osvojio Novak Đoković, koji je sa 7:6, 6:2, 7:5 pobedio Džona Iznera.

Večeras od 21 sat po centralnoevropskom vremenu na programu je meč dublova, a selektori Bogdan Obadović i Džim Kurijer najavili su da će igrati Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac protiv braće Boba i Majka Brajana.

Meč 44. igrača sveta Troickog i Kverija, 20 . na ATP listi trajao je tri sata i 23 minuta.

Kveri je u prvom setu vodio sa 3:1 i 5:4, ali je Troicki uspeo da izjednači i zbori taj-brejk, u kojem je osvojio samo jedan poen. Drugi set počeo je razmenom brejkova, nakon čega je Troicki pojačao, u šestom gemu ponovo oduzeo servis protivniku i poveo sa 4:2, nakon čega je sačuvao prednost i izjednačio u meču.

Serijom od četiri gema i brejkom u petom, srpski teniser poveo je sa 4:2, što mu je kasnije i donelo vođstvo u meču, pošto Kveri nije uspeo da nadoknadi zaostatak brejka.

Međutim, Kveri je popravio igru u četvrtom setu i za pola sata igre dozvolio svom protivniku da osvoji samo jedan gem.

U odlučujućem setu teniseri su čuvali svoje servise sve do devetog gema, kada je Kveri napravio brejk, a zatim je naredni osvojio bez izgubljenog poena i tako doneo izjednačenje svom timu pred duel dublova.

Pobednik duela SAD i Srbije će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Kanade i Italije.