Ivanović doneo pobedu Čelsiju protiv Sanderlenda

Na utakmici su viđena dva autogola. Sanderlend je poveo autogolom Sezara Aspilikueta u 45. minutu, a dva minuta kasnije, svoju mrežu pogodio je i Metju Kilgalon za izjednačenje 1:1.

Pobedu Čelsiju doneo je Ivanović, koji je petom ubacio loptu u gol, posle dobrog šuta Davida Luiza.

Čelsi je treći na tabeli sa 58 bodova i ima četiri manje od drugoplasiranog Mančester sitija. Prvi je Mančester junajted sa 77 bodova. Gradski rivali sutra igraju svoj derbi meč.

Sanderlend, koga je sa klupe prvi put predvodio novi trener Paolo Di Kanio, nalazi se na 17. mestu sa 31 bodom i boriće se za opstanak u Premijer ligi.

Fudbaleri Totenhema odigrali su u Londonu nerešeno sa Evertonom 2:2.

Totenhem je poveo u prvom minutu utakmice golom Emanuela Adebajora, a izjednačio je Fil Jagelka u 15. minutu.

Everton je poveo u 53. minutu preko Kevina Miralasa, a bod domaćem timu doneo je Sigurdson u 87. minutu.

Totenhem je četvrti na tabeli sa 58 bodova, dok je Everton šesti sa 52 boda.

Fudbaleri Liverpula i Vest Hema odigrali su bez golova, 0:0.

Najbliži golu Liverpul je bio kada je kapiten Stiven Džerard bio u prilici, ali je loptu sa gol linije skinuo Džejms Tomkins.

Vest Hem je najbolju priliku imao preko Džeka Kolisona, pet minuta pre kraja utakmice, ali je Lukaš Leiva uspeo da otkloni opasnost.

Vest Hem tako ni posle 50 godina nije uspeo da pobedi na Enfildu.

Liverpul je ostao na sedmom mestu sa 49 bodova i dele ga tri boda od Evertona na šestom mestu, koje sledeće sezone vodi u Ligu Evropa. Vest Hem je 12. sa 37 bodova.

Njukasl je pobedio Fulam sa 1:0, golom Sisea u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.