LŠ: Čudesan preokret Borusije, Real ide dalje uprkos porazu

U prvom duelu Malage i Borusije prošle nedelje nije bilo golova, a debitant u LŠ je odlično počeo revanš i poveo u 25. minutu preko Hoakina.

Izjednačio je Robert Levandovski u 40. minutu, a zatim je istorijski Španaca najavio Eliseu u 82. minutu. Marko Rojs je u prvom minutu sudijske nadoknade izjednačio, a kada su svi mislili da je gotovo, defanzivac Santana je u poslednjim trenucima postigao treći gol i doneo pobedu i veliki preokret "milionerima".

Real je u Istanbulu, uprkos odličnom početku i vodećem golu Kristijana Ronalda u osmom minutu, potpuno razočarao u nastavku. Prvo je Emanuel Ebue izjednačio u 57. minutu, zatim su Vesli Snajder u 71. i Didije Drogba u 72. minutu zatresli mrežu Dijega Lopeza za ubedljivo vođstvo. Real je u poslednjih nekoliko minuta igrao bez isključenog Alvara Arbeloe. Madriđani su u drugom minutu sudijske nadoknade preko Ronalda postavili konačan rezultat.

Ipak, kraljevski klub prošao je dalje zahvaljujući trijumfu od 3:0 u prvoj utakmici u Madridu.