LŠ: Barselona i Bajern Minhen u polufinalu

Barselona je u revanšu na svom terenu igrala 1:1 sa francuskim klubom, dok je prošle nedelje u Parizu bilo 2:2.

Pari Sen Žermen je poveo u Barseloni golom Havijera Pastorea u 50. minutu, kada je posle odlične asistencije Zlatana Ibrahimovića izašao sam ispred golmana domaćih Viktora Valdesa i lako ga savladao.

Fudbaleri Barselone su, ipak, uspeli da dođu do gola koji ih je odveo u polufinale, kada je Pedro Rodriges u 71. minutu izjednačio posle povratnog pasa Davida Vilje.

Bajern je i u revanšu u gostima pobedio Juventus sa 2:0 i ukupnim rezultatom 4:0 eliminisao italijanski klub.

Golove za nemačku ekipu postigli su hrvatski napadač Mario Mandžukić, koji je strelac bio u 64. minutu, kao i Klaudio Pisaro u sudijskoj nadoknadi vremena.

Juče su se u polufinale plasirali nemačka Borusija Dortmund i španski Real Madrid.

Žreb za polufinale Lige šampiona obaviće se u petak u Nionu.