Zvezda u završnici meča savladala Radnički

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Simonović sa 22 poena. On je postigao neke od ključnih poena u poslednjoj četvrtini. Radnički je predvodio Teriko Vajt sa takođe 22 poena.

Zvezda sada ima tri pobede, a Radnički je ostao na dve.

Večerašnji rivali odigrali su još jedan neizvestan meč, kao i sve ove sezone.

Zvezda je krajem treće četvrtine imala devet poena prednosti, ali je Radnički poveo serijom 11:0, da bi crveno-beli izjednačili trojkom Simonovića u poslednjoj sekundi treće deonice.

Zvezda je uglavnom vodila u poslednjoj četvrtini, a minut i po pre kraja imala je šest poena prednosti, 80:74.

Radnički je tada napravio seriju 7:0 i poveo 81:80, da bi domaći tim izjednačio u poslednjim sekundama poenima Raška Katića na asistenciju Igora Rakočevića.

Trener Radničkog Miroslav Nikolić je tada tražio tajm-aut, ali igra nije zaustavljena, tako da je Vuk Radivojević izblokirao pokušaj Aleksandra Ćapina da prodorom i polaganjem donese pobedu svom timu.

Nakon meča klupa Radničkog je oštro protestovala kod zapisničkog stola, ali su sudije pokazale da je meč završen.