Nova bruka Intera, Roma bolja od Torina

Kaljari je pobedio Inter zahvaljujući dvostrukom strelcu Maurisiju Pinili. Prvi gol postigao je u 62. minutu iz jedanaesterca, a drugi u 76. minutu.

Kaljari je 10. na tabeli sa 42 boda, dok je Inter sedmi sa osam bodova više.

Za Inter je od 53. minuta igrao srpski fudbaler Zdravko Kuzmanović.

Roma je na gostovanju pobedila Torino sa 2:1 i nastavila niz od osam utakmica bez poraza. Danijel Osvaldo doveo je rimski tim u vođstvo u 21. minutu, a izjednačio je Rolando Bjanki devet minuta kasnije.

Pobedu Romi doneo je Erik Lamela u 59. minutu.

Roma se 15. prvenstvenom pobedom popela na šesto mesto na tabeli sa 51 bodom, koliko ima i petoplasirani Lacio, koji sutra igra protiv Juventusa, dok Torino ima 36 bodova na 15. mestu.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na gostovanju Parmu sa 3:0. Dvostruki strelac za crno-bele bio je Luis Muriel u 11. i 42. minutu, a gol je postigao i Roberto Pereira u 61. minutu.

Posle 12. prvenstvene pobede Udineze se nalazi na osmom mestu sa 48 bodova, dok je Parma na 11. mestu sa 39 bodova.

U gradskom derbiju Đenova i Sampdorija podelili su bodove, 1:1. Sampdorija je povela golom Edera u 27. minutu, a izjednačio je Matuzalem u 79. minutu.

Đenova je pretposlednja na tabeli sa 28 bodova, a Sampdorija je 13. sa 37 bodova.

Kjevo i Katanija odigrali su bez golova, a bodove su podelili i Palermo i Bolonja, 1:1.