Milunović za pobedu Zvezde u Borči

Važnu pobedu, petu uzastopnu ovog proleća izabranicima Rikarda Sa Pinta doneo je Luka Milunović u 71. minutu, posle dobrog solo-prodora i preciznog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Crveno-beli su i ranije mogli da reše pitanje pobednika, ali je Ognjen Mudrinski, koji je igrao u odsustvu povređenog Abiole Daude, bio neprecizan u nekoliko navrata u prvom poluvremenu.

Od borbe za treće mesto nije odustala ekipa Jagodine, koja je kod kuće savladala niški Radnički sa 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Miloš Lepović u 58. minutu.

Vredna tri boda u borbi za opstanak osvojila je ekipa Spartaka koja je na svom terenu u Subotici bila bolja od poslednjeplasiranog Smedereva sa 2:0.

Na utakmici u Užicu bodove su podelile ekipe Slobode i ivanjičkog Javora, a duel je završen remijem 2:2. Gosti su od 75. minuta igrali bez isključenog Nikole Ivanovića.

Sloboda - Javor 2:2 (Ranđelović 27, Galvao 45. penal - Momčilović 20. penal, Radivojević 75)
BSK - Crvena zvezda 0:1 (Milunović 71)
Jagodina - Radnički Niš 1:0 (Lepović 58)
Spartak - Smederevo 2:0 (Despotović 60, Kovačević 69)
Donji Srem - Radnički Kragujevac 2:0 (Janković 51, Damjanović 64)
Hajduk - Vojvodina 0:0
OFK Beograd - Novi Pazar 1:0 (Jovanović 74)
Partizan - Rad 2:0 (Ilić 8, Kojić 41)

Tabela: Partizan 57 bodova, Crvena zvezda 53, Vojvodina 46, Jagodina 42, Rad 37, Sloboda 33, Radnički Niš 31...