Juventus osvojio 29. titulu šampiona Italije

Juventus je produžio dominaciju na Apeninima, a do druge uzastopne titule došao je jer je tri kola pre kraja stekao nedostižnu prednost u odnosu na drugoplasirani Napoli. Malo je falilo da igrači Palerma odlože slavlje Stare dame za nedelju dana, pošto su gosti odolevali sve do 59. minuta.

Jedini gol na meču postigao je Arturo Vidal sa bele tačke, a domaćin je poslednjih desetak minuta igrao bez isključenog Pola Pogbe.

Lacio je u Rimu deklasirao Bolonju sa 6:0, a više od pola posla odradio je petostruki strelac Miroslava Klose. Klose je mrežu protivnika pogodio u 22, 36, 39, 50. i 61. minutu, dok se u listu strelaca u prvom poluvremenu upisao i Hernandes.

Teže nego što se očekivalo Milan je na svom terenu savladao Torino sa 1:0 i na najbolji način iskoristio poraz Fiorentine na svom terenu od Rome.

Pobednički gol postigao je Mario Baloteli u 84. minutu i Milanezi sada imaju četiri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasirnu Firentinu.

Đenova je zabeležila važnu pobedu u borbi za opstanak protiv Peskare (4:1), Katanije je pobedila Sijenu sa 3:0, dok je Parma bila bolja od Atalante (2:0).

Ranije danas ekipa Udinezea je zabeležila petu uzastopnu pobedu u prvenstvu zahvaljujući kapitenu Antoniju Di Nataleu, koji je mrežu gostiju pogađao u 29. i 52. minutu, a u listu strelaca upisao se i Murijel u 89.

Jedini gol za Đenovljane postigao je Eder u 34. minutu na asistenciju Ikardija.

Tim sa Friulija sada ima samo bod manje od petoplasirane Rome.

Srpski reprezentativci Željko Brkić i Dušan Basta odigrali su ceo meč za domaćina, dok Nenada Krstičića nije bilo u redovima Sampdorije zbog povrede.

Parma - Atalanta 2:0 (Parolo 45, Bijabjani 58)
Lacio - Bolonja 6:0 (Klose 22, 36, 39, 50, 61, Hernanes 32)
Juventus - Palermo 1:0 (Vidal 59. penal)
Đenova - Peskara 4:1 (Floro Flores 19, Borijelo 30, 54, Bertolaci 70 - Skuli 35)
Katanija - Sijena 3:0 (Bergesio 14, 52, 71)
Milan - Torino 1:0 (Baloteli 84)
Udineze - Sampdorija 3:1 (Di Natale 29, 52, Murijel 87 - Eder 34)