ŠOK U MADRIDU: Đoković eliminisan nakon velike drame!

Meč je trajao tri i po sata, a protekao je u neobičnoj atmosferi i uz povrede obojice igrača. Dimitrov je imao problema sa mišićima, a Đoković je u drugom setu imao desetominutni lekarski tajm-aut jer je izvrnuo zglob.

Publika u Madridu je bila glasna i skandirala je Dimitrovu i zviždala Đokoviću, što je u suprotnosti sa teniskom etikom. Srpski reprezentativac se toliko iznervirao posle drugog seta da je psovao publiku.

Neizvesni prvi set obeležila je rasprava Đokovića i sudije, koji je upozorio prvog nosioca da previše vremena troši na servis, a to je učinio tokom servisa.

Đoković je vodio 5:4 u gemovima, a u taj brejku i 6:4, ali je na kraju ipak izgubio set protiv večeras fantastičnog Dimitrova, koji je taj brejk dobio sa 8:6.

U drugom setu je Dimitrov vodio 4:2 i 5:4, ali je Đoković izjednačio, da bi se Dimitrov žalio na povredu lože. Srpski reprezentativac je set takođe dobio u taj brejku, 10:8.

Odličan nastup večeras Dimitrov je potvrdio brejkom već na početku seta, a onda je sigurno priveo meč kraju.