Orlando pobedio Klivlend i pored 49 poena Lebrona Džejmsa

BEOGRAD, 21. maja 2009. (Beta) - Košarkaši Orlanda pobedili su u Klivlend sa 107:106 i tako poveli sa 1:0 u finalnoj seriji Istočne konferencije.

Orlando su do pobede predvodili Dvajt Hauard sa 30 poena i 13 skokova i Rašard Luis sa 22, dok je Hidajet Turkoglu ostvario učinak od 15 skokova i 14 asistencija.

Luis je 14.7 sekundi pre kraja utakmice pogodio "trojku" za konačan rezultat, a košarkaši Klivlenda su u poslednjim sekundama utakmice u dva navrata pokušali da poentiraju, ali je Mo Vilijams bio neprecizan pod košem.

Najbolji u ekipi Kavalirsa bio je Lebron Džejms sa 49 poena, osam asistencija i šest skokova, dok je Vilijams ubacio 17 poena.

Košarkaši Klivlenda su posle prvog poluvremena vodili sa 63:48, ali je Orlando uspeo da smanji zaostatak i 10,6 minuta pre kraja utakmice
prvi put je poveo sa 85:84.

Posle "trojke" Džejmsa Kavalirsi su 31 sekundu pre kraja utakmice poveli sa 106:104, ali je Luis šutem za tri poena doneo pobedu "magičnima" i prednost u finalnoj seriji.

Klivlend Kavalirs – Orlando Meždik 106:107 (33:19, 30:29, 19:30, 24:29), 0:1
(Džejms 49p 6s 8as, Vilijams 17p, Varžeao 14p – Hauard 30p 13s, Luis 22p 7s, Turkoglu 15p 14as)

Orlando je ovim trijumfom naneo treći poraz Klivlendu na četirimeđusobna meča ove sezone.

Takođe, ovo je tek treći ovosezonski poraz Klivlenda na domaćem terenu.

Naredna, druga utakmica igra se u petak.

U finalu Zapadne konferencije Los Anđeles Lejkersi vode protiv Denvera sa 1:0, a drugi meč igra se večeras.