Kristal Palas novi član Premijer lige

Gol odluke na najvećem stadionu u Engleskoj postigao je Kevin Filips iz jedanaesterca u poslednjem minutu prvog produžetka.

Minut ranije fudbaler Votforda Marko Kaseti srušio je u šesnaestercu Vilfreda Zahu i tako skrivio penal za "orlove".

Ekipa Jana Holoveja, će se tako prvi put nakon sezone 2004/2005. takmičiti u najjacem ligaškom takmičenju u Engleskoj.

Kristal Palasu je ovo bila prva pobeda ove sezone protiv Votforda, pošto su na početku sezone izgubili sa 3:2 na svom terenu, dok su u gostima remizirali 2:2.

Pored plasmana u Premijer ligu, Kristal Palasu je ovom pobedom pripalo 120 miliona funti.

Plasman u Premijer ligu iz Čempionšipa ranije su obezbedili prvoplasirani Kardif i drugoplasirani Hal.

U Čempionšipu naredne sezone takmičiće se Kvins Park Rendžers, Reding i Vigan.