Partizan pobedom proslavio duplu krunu

BEOGRAD, 23. maja 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili u Beogradu kruševački Napredak sa 2:1 na utakmici pretposlednjeg, 32. kola Jelen Super lige Srbije pre koje im je svečano uručen i trofej šampiona Srbije.

Prvi gol za Partizan postigao je u 41. minutu utakmice Almami Moreira, a vođstvo "crno-belih" duplirao je Lamin Dijara u 71. minutu.

Utešni pogodak za Napredak postigao je u 75. minutu Predrag Pavlović.

Trofej za prvaka Srbije "crno-belima" je uručio predsednik Fudbalskog saveza Srbije, bivši predsednik Partizana Tomislav Karadžić.

Zlatne medalje članovima tima i stručnog štaba koji su ove sezone odbranili "duplu krunu" u domaćim takmičenjima uručio je predsednik Zajednice klubova Super lige Branimir Babarogić, inače kadar Partizanovog "večitog rivala" Crvene zvezde.