ROLAN GAROS: Tipsarević lako do drugog kola

Teniseri su na početku meča osvajali gemove na svoj servis, ali je Tipsarević, 12. igrač sveta, u petom i sedmom gemu uspeo da oduzme servis protivniku i lako osvojio prvi set.

U drugom setu, koji je trajao nešto manje od sat vremena, obojica su bili sigurni prilikom svojih servisa, pa je set odlučen u taj brejkunkoji je srpski teniser dobio sa 7:4.

Tipsarević je potpuno dominirao u trećem setu, dozvolio je protivniku da osvoji samo jedan gem, iskoristio je prvu meč loptu i posle dva sata igre obezbedio plasman u drugo kolo.

Tipsarević će u drugom kolu igrati protiv 52. tenisera sveta, Španca Fernanda Verdaska, koji je u tri seta pobedio domaćeg igrača Marka Žikela sa 6:2, 6:3, 6:1.

Tipsarević je do sada šest puta igrao sa Verdaskom i zabeležio četiri pobede. Poslednji put igrali su prošle godine, na turniru uvBangkoku kada je srpski teniser pobedio sa 7:6, 6:4.