Baton pobedio u Monaku i ostvario petu pobedu u šampionatu

BEOGRAD, 24. maja 2009. (Beta) - Vozač ekipe Bron GP Britanac Dženson Baton pobedio je na trci za Veliku nagradu Monaka i tako ostvario peti trijumf na šest ovosezonskih trka u Formuli jedan.

Baton, koji je krenuo sa prve pozicije, trku je završio za sat, 40 minuta i 44 sekundi, sa nešto više od sedam sekundi prednosti u odnosu na klupskog kolegu Rubensa Barikela.

Treći kroz cilj prošao je vozač Ferarija Kimi Raikonen i to je prvi put da se vozač te italijanske ekipe nađe na podijumu, još od poslednje trke u prošlogodišnjem šampionatu.

Aktuelni šampion Formule jedan vozač Meklarena Luis Hamilton trku je završio na 12. mestu.

Baton je trijumfom uvećao prednost u generalnom plasmanu vozača na 16 bodova. Britanac je do sada sakupio 51 bod, dok Brazilac Barikelo ima 35, a vozač Red Bula Sebastijan Fetel 23 bodova.

Na današnjoj trci u Monte Karlu bodove su još osvojili Felipe Masa iz Ferarija, vozač Red Bula Mark Veber, Niko Rozberg iz Vilijamsa, dvostruki svetski šampion Fernando Alonso iz Renoa i Sebastijan Burdo vozač ekipe Toro Roso.

Naredna, sedma trka u šampionatu Formule jedan vozi se 7. juna za Veliku nagradu Turske.

Poredak vozača na današnjoj trci Formule jedan za Veliku nagradu Monaka.

15. Kazuki Nakadžima (Vilijams) dva kruga

Nisu završili trku: Robert Kubica (BMW Zauber), Heiki Kovalainen (Meklaren), Sebastijan Fetel (Red Bul), Nelson Pike (Reno), Sebastijan Buemi (Toro Roso).