Katastrofa srpskih košarkašica na Evropskom prvenstvu

Srbiji je ovo drugi poraz na evropskom šampionatu, pošto su juče košarkašice Velike Britanije bile bolje od izabranica Marine Maljković.

U timu Srbije su večeras najefikansije bile Ana Dabović sa 15 poena i Tamara Radočaj sa osam poena, a u ekipi Francuske najbolja je bila Gael Skrela sa 14 poena.

Košarkašice Srbije veći otpor pružile su samo u prvih pet minuta meča i samo tada su držale rezultatski priključak.

Usledila je serija domaćih igračica od 9:0, a sa dve uzastopne trojke Francuska je na prvi odmor otisla s prednošću od 12 poena.

Kako je završena prva četvrtina, tako je počela i druga: prednost je rasla iz minuta u minut, da bi na poluvremenu razlika iznosila čak 23 poena (38:15).

Ništa bolje nije bilo ni u nastavku meča: srpske košarkašice nisu imale rešenja za razigranu selekciju Francuske, pa su one meč mirno privele kraju i nanele Srbiji tržak poraz.

Košarkašice Srbije sutra u trećem kolu igraju protiv Letonije.