Rendžers posle prvenstva osvojio i Kup

BEOGRAD, 30. maja 2009. (Beta) - Fudbaleri Glazgov Rendžersa pobedili su Falkirk sa 1:0 i osvojili Kup Škotske.

Pobednički gol za Glazgov, koji je objedinio titule prvaka Škotske i i nacionalnog Kupa, postigao je Načo Novo u 46. minutu utakmice, samo 30 sekundi po ulasku na teren.

Novo je loptu ubačenu na teren iz auta zahvatio volejom i sa skoro 30 metara je poslao u gornji desni ugao protivničkog gola.

Prethodno je Falkirk, koji je tek u poslednjem kolu škotskog prvenstva sačuvao prvoligaški status, dominirao i već u prvom poluvremenu imao dve dobre prilike, ali ih nije iskoristio.

Falkirku je u drugom poluvremenu poništen i gol zbog ofsajda, dok je najbolju šansu za izjednačenje ekipa imala u 83. minutu, kada je Stiv Lovel pogodio stativu.