OFK pobedio Banat i sačuvao prvoligaški status

BEOGRAD, 30. maja 2009. (Beta) - Fudbaleri OFK Beograda spasili su se ispadanja iz prvog ranga takmičenja u srpskom prvnestvu, pošto su na utakmici poslednjeg, 33. kola Jelen Super lige pobedili direktnog rivala za opstanak Banat sa 2:1.

Pobedu OFK-u doneli su golovi Petra Jelića u 32. i Aleksandra Jevtića u 59. minutu.

Utešni pogodak za gostujući tim, kome je za opstanak u Super ligi bio dovoljan i bod, postigao je Marinko Petković u sudijskoj nadoknadi meča, koji su obe ekipe završile sa po 10 igrača na terenu, pošto su u 72. minutu isključeni Miloš Adamović u OFK-u i Miroslav Grumić u Banatu.

Vojvodina je na gostovanju Radu dva puta ispustila gol prednosti, ali je osvajanjem boda, pošto se utakmica završila rezultatom 2:2, sačuvala drugo mesto na tabeli.

Ispostavilo se, međutim, da bi Vojvodina to mesto zadržala i da je izgubila, pošto je istim rezultatom, 2:2, završen i duel Napretka i trećeplasirane Crvene zvezde u Kruševcu.

Zvezda je povela golom Bernarda Barkera već u četvrtom minutu, ali je Napredak sa dva gola za četiri minuta, od 32. do 36, preokrenuo rezultat na 2:1. Drugi gol za Napredak postigao je napadač Zvezde na pozajmici u Kruševcu Slavko Perović.

Kapiten Zvezde Nenad Milijaš postigao je, ipak, izjednačujući gol, koji će mu verovatno biti i poslednji u dresu "crveno-belih", pošto će u letnjem prelaznom roku skoro sigurno napustiti Beograd.

Zvezda je ovu sezone završila sa čak 21 bodom manje od šampionske ekipe Partizana, koja je pogotkom Radosava Petrovića u 70. minutu stigla do minimalne pobede na gostovanju Čukaričkom.

Četvrtoplasirani Javor je u Jagodini preokrenuo rezultat i istoimenu ekipu pobedio sa 2:1, dok je Hajduk u Kuli savladao Borac sa 2:1.

Rezultati utakmica poslednjeg, 33. kola Jelen Super lige i tabela.

Hajduk - Borac 2:1
Čukaricki - Partizan 0:1
OFK Beograd - Banat 2:1
Napredak - Crvena zvezda 2:2
Jagodina - Javor 1:2
Rad - Vojvodina 2:2

1. Partizan 33 25 5 3 63:15 80
2. Vojvodina 33 18 7 8 46:25 61