Pumas osvojio šestu titulu prvaka države

MEKSIKO, 1. juna 2009. (Beta-AP) - Fudbaleri Pumasa osvojili su prvenstvo Meksika, pošto su u revanš utakmici finala odigrali 2:2 protiv domaće Pačuke.

U prvoj utakmici finala, koja je odigrana u četvrtak, ekipa Pumasa pobedila je na svom terenu sa 1:0.

Timu iz glavnog grada Meksika to je šesta titula nacionalnog prvaka u istoriji kluba.

Ekipa Pačuke je u revanš utakmici finala posle 90 minuta vodila sa 2:1, a u 108. minutu Pablo Barera postigao je izjednačujući pogodak za Pumas, koji je kako se ispostavilo, odlučio šampiona.

Prethodno, Pačuka je povela u 33. minutu golom Kristijana Gomeza iz penala, a izjednačio je Dante Lopes u 62. minutu. Konačan rezultat regularnog toka utakmica postavio je, drugim golom na meču, Himenes u 79. minutu.