Siudad Real odbranio titulu šampiona Evrope

Španski tim je uspeo da nadoknadi zaostatak od pet golova iz prvog meča i drugu godinu zaredom trijumfuje protiv Kila u finalu. Ekipi Talanta Dušebajeva je to drugi trofej ove sezone pošto su pre dvadesetak dana odbranili trofej i u španskoj ligi.

Siudad Real je na spektakularan način došao do nove titule u svojoj 'Kihote areni', pošto su početkom drugog poluvremena gubili 20:16. Nemci su bili superiorniji u prvom poluvremenu i činilo se da će odbraniti prednost stečenu pre sedam dana.

Ipak, sredinom nastavka nošeni sjajnom atmosferom, domaći igrači uspevaju da izjednače a potom i u 45. minutu povedu prvi put na meču 22:21. Bivši reprezentativac naše zemlje Arpad Šterbik je bio odličan na golu šampiona Španije. Do kraja utakmice, Siudad Real je uvećavao vođstvo i nadoknadio zaostatak od pet golova iz prvog meča i na kraju trijumfovao sa 33:27.