Federer posle pet setova u četvrtfinalu

BEOGRAD, 1. juna 2009. (Beta) - Drugi teniser sveta Rodžer Federer iz Švajcarske plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je posle pet setova pobedio Nemca Tomija Hasa sa 3:2 (6:7, 5:7, 6:4, 6:0, 6:2).

Federer je do pobede u susretu sa 63. teniserom sveta stigao iako je izgubio prva dva seta, a u trećem je Nemac vodio sa 4:3.

Nekada prvi reket sveta, ipak, potom je potpuno preokrenuo rezultat, smanjio zaostatak na 1:2, a potom ubedljivo dobio dva poslednja seta i meč rešio u svoju korist za tri sata i sedam minuta.

Naredni protivnik 27-godišnjeg Federera, koji je posle sinoćnje eliminacije četvorostrukog uzastopnog šampiona Rafaela Nadala prvi favorit za osvajanje Ronal Garosa, biće 11. nosioc Gael Monfis koji je pobedio Endija Rodika.

Rolan Garos je jedini gren slem na kome Federer nije osvojio titulu. Poraz Nadala, međutim, Federeru je otvorio put ka osvajanju 14. gren slem trofeja u karijeri čime bi izjednačio rekord legendardnog Pita Samprasa.