Jelena Janković izgubila od Sorane Kirstee

BEOGRAD, 1. juna 2009. (Beta) - Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je izgubila od 41. igračice sveta Rumunke Sorane Kirstee sa 2:1 po setovima (6:3, 0:6, 7:9).

U meču koji je trajao dva sata i 44 minuta Jankovićeva je osvojila 105 poena, četiri manje od Kirstee, ali je imala i 20 "vinera" manje (23).

Jankovićeva je dobro počela prvi set i posle brejka povela sa 3:0. Teniserke su nakon toga osvojile gemove na svoj servis, ali je Kirstea u sedmom gemu oduzela servis protivnici i smanjila na 4:3.

Peta teniserka sveta je u narednom gemu vratila brejk i posle gema osvojenog na svoj servis povela u meču sa 6:3.

U drugom setu 19-godišnja Rumunka je potpuno dominirala, napravila je tri brejka i nije dozvolila Jankovćevoj da osvoji nijedan gem.

Teniserke su u trećem setu osvajale gemove prilikom svojih servisa, sve do devetog gema kada je Jankovićeva napravila brejk i povela sa 5:4. Ona je u narednom gemu servirala za meč, imala je prednost od 30:0, ali je posle grešaka srpske teniserke Kirstea ipak uspela da vrati brejk i izjednači na 5:5.

Nakon toga teniserke su osvojile po gem na svoj servis (6:6), iako je Jankovićeva u 11. gemu imala dve brejk šanse. Teniserke su nakon toga osvajale gemove prilikom svojih servisa, da bi Rumunka u 16. gemu napravila odlučujući brejk, iskoristila treću meč loptu i izborila plasman u četvrtfinale.

Kirstea će u četvrtfinalu igrati protiv Samante Stosur iz Australije.