Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske

Srbija je ranije danas u meču prvog kola pobedila domaćina Grčku sa 9:6 ( 2:2, 2:2, 3:1, 2:1).

Derbi sa Mađarima srpski vaterpolisti počeli su odlično i zahvaljujući golovima Gocića, Prlainovića i Ćuka dobili prvu četvrtinu sa 3:1. U nastavku su Mađari preko Varge i Madaraša izjednačili, a poslednje vođstvo srpskom sastavu doneo je Ćuk.

Do velike pauze rival je izjednačio, a u trećem delu preko Sivoša i Vamoša obezbedio prednost koju naš tim i pored velikog napora nije uspeo da dostigne. Igralo se gol za gol, za Srbiju su pogađali Nikić za 5:6, Udovičić za 6:7, Aleksić za 7:8. Tada su Mađari preko Gabora Kiša i Sivoša postigli još dva gola, da bi Mandić u finišu ublažio poraz reprezentacije Srbije.

"Nije bilo loše, mada smo primili dosta golova iz igre. Imali smo ritam, kontrolu. Ekipa je sigurno umorna, ali se to u samoj igri nije videlo", izjavio je posle meča srpski selektor Dejan Savić.

U trećem kolu sutra od 10.30 sati Srbija igra sa Crnom Gorom, koja je večeras bila slobodna. Naši vaterpolisti slobodni su u četvrtom kolu.

U drugoj utakmici drugog kola Italija je pobedila Grčku sa 11:8.

Tabela: Mađarska 6, Italija i Srbija po 3, Crna Gora i Grčka bez bodova.