Rukometašice Srbije izgubile od Nemačke

BEOGRAD, 7. juna 2009. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Zaječaru od selekcije Nemačke sa 24:29 (10:16), u prvoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u Kini.

Rukometašice Srbije nisu dobro počele utakmicu, jer su dopustile protivnicama da povedu sa 3:0. Početnu prednost uspele su da stignu, ali ne i da nametnu svoj ritam.

Nemačka je u 27. minutu imala prednost od 15:9, a i na poluvreme je otišla sa prednošću od šest golova (16:10).

U drugom delu meča ništa se značajno nije promenilo. Nemačke rukometašice održavale su prednost, a Srbija je uspela da dođe do dva gola "minusa" tek u 49. minutu, što nije bilo dovoljno da se promeni odnos snaga na terenu.

U završnici gošće su još pojačale tempo i završile meč sa pet golova prednosti, što ih čini favorima u predstojećem revanšu u Nemačkoj.

U reprezentaciji Srbije najefikasnije bile su Dijana Števin i Andrea Lekić sa po pet golova, dok je u ekipi Nemačke najviše golova postigla Grit Jurak - sedam.

Revanš meč baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u Kini igraće se za sedam dana u Hamburgu.