Troicki izgubio od Kifera na turniru u Haleu

BEOGRAD, 9. juna 2009. (Beta) - Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Haleu pošto je izgubio od 34. tenisera sveta Nikolasa Kifera sa 0:2 po setovima (2:6, 1:6).

U meču koji je trajao sat i 16 minuta Troicki je osvojio 44 poena, 23 manje od Kifera.

Troicki, 33. igrač sveta, dobro je počeo meč, napravio je brejk u prvom gemu i uz osvojen gem na svoj servis poveo sa 2:0. Nakon toga Kifer je zaigrao mnogo bolje i posle šest uzastopno osvojenih gemova poveo u meču rezultatom 6:2.

Kifer je osvojio i sedmi uzastopni gem i poveo u drugom setu sa 1:0, ali je Troicki ipak uspeo da izjednači, posle gema na svoj servis, ali to mu je bio jedini osvojeni gem u drugom setu.

Nemački teniser je nakon toga ponovo napravio seriju i osvojio pet uzastopnih gemova i dobio drugi set sa 6:1.

Kifer će u drugom kolu igrati protiv sedmog nosioca, 28. igrača sveta Austrijanca Jirgena Melcera, koji je ranije danas pobedio Arnoa Klemona iz Francuske sa 2:1 po setovima (1:6, 6:3, 6:2).

Nagradni fond turnira u nemačkom gradu Haleu je 750.000 evra.