Crvena zvezda pala u Ivanjici

Javor je do velikog trijumfa došao u završnici, zahvaljujući pogocima Predraga Đorđevića u 81. i Stefana Dražića u 85. minutu.

Prethodno crveno-beli su od 69. minuta imali igrača manje na terenu, jer je isključen Novak Martinović.

Ivanjičani su odlično počeli utakmicu, a već u petom minutu Milovan Milović savladao je Bobana Bajkovića. Samo sedam minuta kasnije usledio je novi šok za goste, pošto je Ifeani Onjilo povisio na 2:0.

Nakon drugog primljenog gola crveno-beli su se "razbudili" i stvorili nekoliko ozbiljnih prilika.
Prednost domaćina smanjio je Filip Kasalica u 21. minutu, a šest minuta kasnije izjednačio je Nejc Pečnik.

Ispostavilo se, međutim, da izabranici Slaviše Stojanovića nisu mogli više od toga, a u nastavku se domaćin bolje snašao i došao do tri boda.

Predsednik Javora Dragan Lazović rekao je posle večerašnje pobede nad Crvenom zvezdom da su se Ivanjičani bolje snašli i odigrali na evropskom nivou.

"Bila je ovo odlična utakmica, Javor se bolje snašao i iskoristio svoje šanse. Odigrali smo na evropskom nivou, nadam se da ćemo takve partije da pružamo i u nastavku prvenstva", rekao je Lazović Tanjugu posle utakmice.

Rezultati i strelci:

Javor - Crvena zvezda 4:2 (Milović 5, Onjilo 12, Đorđević 81, Dražić 85 - Kasalica 21, Pečnik 28)

Od 20.30 igraju Vojvodina - Donji Srem

Radnički Niš - Radnički Kragujevac 2:0 (Stojanović 30. penal, Bulatović 90+3)

Jagodina - Napredak 0:2 (Mirosavljević 85, 86)

Partizan - Novi Pazar 4:3 (Jojić 20, Mitrović 53. penal, 56, Luka 88 - Bidaković 17, Kecap 34, Mutavdžić 75)

OFK Beograd - Voždovac 1:0 (Petković 35. penal)

Rad - Čukarički 0:1 (Srnić 5)

Sloboda - Spartak 1.1 (Pejović 52 - Torbica 55)