Barselona impresivna, Real jedva

Njihov najveći konkurent za šampionsku trku, madridski Real trijumfovao je kod kuće protiv Betisa sa 2:1, dok je Granada u gostima zabeležila pobedu protiv Osasune od 2:1.

Barselona je u meču sa Levanteom u potpunosti pokazala dominaciju u svim segmentima igre, a posle prvog poluvremena već je imala prednost od šest golova.

Prvi gol na utakmici postigao je Aleksis Sančes u trećem minutu, da bi u 12. Lionel Mesi povisio rezultat.

U 24. minutu Dani Alveš postiže treći gol na meču, da bi Pedro već u sledećem napadu Katalonaca postigao četvrti.

Argentinac Mesi u 41. iz jedanaesterca postiže svoj drugi gol, a u poslednjim sekundama prvog dela meča Ćavi je povisio na 6:0. Pedro je u 73. minutu postavio konačan rezultat.

Brazilski fudbaler Nejmar sredinom drugog dela meča ušao je sa klupe u igru i tako odigrao svoj prvi zvanični meč u dresu Barselone.

Real je preokretom protiv Betisa uspeo da zabeleži pobedu. Gosti su preko Horhea Moline u 14. minutu došli do prednosti, a Madriđanima je izjednačenje doneo Karim Benzema u 26.

Pobedu "kraljevskom" klubu i startna tri boda doneo je Isko golom u 86. minutu.