Ubedljiva pobeda Španije nad Novi Zelandom

BEOGRAD, 14. juna 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Španije je u Johanesburgu pobedila Novi Zeland sa 5:0 u utakmici prvog kola Grupe A Kupa Konfederacija.

Šampion Evrope pobedu je osigurao već u prvih 17 minuta kada je fudbaler Liverpula Fernando Tores postigao tri pogotka. Strelac četvrtog gola za "furiju" bio je Sesk Fabregas u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je David Vilja u 48. minutu.

U prvoj utakmici te grupe, danas su selekcije Južne Afrike i Iraka susret završile sa 0:0.

Takmičenje u Grupi B Kupa Konfederacija počinje sutra, a u prvom kolu sastaće se Brazil-Egipat i Italija-SAD.

Kup Konfederacija igra se godinu dana pre Svetskog prvenstva, a učestvuju prvaci svih kontinenata i aktuelni šampion sveta.