Tipsarević u četvrtfinalu turnira u Istbornu

BEOGRAD, 16. juna 2009. (Beta) - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale turnira u Istbornu, pošto je u drugom kolu savladao Australijanca Brejdana Klajna sa 2:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:1.

Tipsarević, koji je na startu takmičenja eliminisao trećeg nosioca Francuza Pola Anrija Matjea, u četvrtfinalu će igrati protiv Španca Giljerma Garsije Lopesa.

Srpski teniser je u današnjem meču u potpunosti nadigrao Klajna, koji u drugom setu nije pružio pravi otpor.

U prvom delu meča obojica tenisera napravila su po jedan brejk, a u taj-brejku Tipsarević je bio bolji.

Član Dejvis kup reprezentacije Srbije u prva četiri gema drugog seta napravio je dva brejka i, uz dobru igru na svoj servis, veoma brzo poveo sa 4:0.

Nakon toga, Tipsarević je dozvolio Australijancu da osvoji jedan gem, a zatim je dobrim servisom završio meč.

Nagradni fond turnira u engleskom gradu, koji se igra na travi kao poslednja proba uoči Vimbldona, iznosi 450.000 evra.