LŠ: Drama u Beču, Šalke preživeo Solun

Najzanimljivije je bilo u Beču gde je zagrebački Dinamo 10 minuta pre kraja imao rezultat koji ga vodi u elitno takmičenje (3:1), ali nije izdržao do kraja.

Veoma zanimljivo bilo je i u Solunu gde su igrali PAOK i Šalke nakon 1:1 iz prve utakmice. Nemci su u drugom delu drugog poluvremena postigli dva gola sa igračem manje i prošli su dalje (3:2).

Steaua je takođe prošla u grupnu fazu iako u dve utakmice nije pobedila varšavsku Legiju. U prvom meču u Rumuniji bilo je 1:1, a u revanšu u Poljskoj 2:2, pa je nekadašnji prvak Evrope prošao zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Mnogo lakše prolaz u Ligu šampiona obezbedili su Arsenal i Bazel . Arsenal je kod kuće pobedio Fenerbahče sa 2:0 i sa ukupnih 5:0 ide u Ligu šampiona, dok je Bazel nakon 4:2 u Bugarskoj savladao Ludogorec na svom terenu sa 2:0.