Selekcija SAD u polufinalu posle pobede nad Egiptom

BEOGRAD, 21. juna 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija SAD plasirala se u polufinale Kupa konfederacija u Južnoj Africi pošto je u utakmici trećeg kola Grupe B pobedila Egipat sa 3:0.

Reprezentacija SAD je posle dva poraza u Grupi B od Brazila i Italije imala najmanje šanse za plasman u polufinale. Nakon večerašnje pobede, SAD, Italija i Egipat imaju po tri boda, a SAD će nastaviti takmičenje zbog bolje gol razlike u međusobnim duelima sa tim ekipama.

Petostruki svetski prvak Brazil je obezbedio plasman u polufinale posle pobede nad Italijom od 3:0.

Golove za reprezentaciju SAD postigli su Čarli Dejvis u 22. minutu, Majkl Bredli u 63. i Klint Dempsi u 71. minutu.

Plasman u polufinale iz Grupe A izborili su aktuelni evropski šampion Španija i domaća selekcija Južna Afrika.

SAD će u polufinalu Kupa Konfederacija u sredu u Blumfontejnu igrati protiv Španije, dok će Brazil u četvrtak igrati sa Južnom Afrikom.