Tipsarević u drugom kolu posle pobede nad Hernihom

BEOGRAD, 22. juna 2009. (Beta) - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira na Vimbldonu pošto je pobedio 65. igrača sveta Čeha Jana Herniha sa 3:0 po setovima (6:4, 6:4, 7:6).

Prvi set počeo je međusobnim brejkovima, ali su nakon toga teniseri osvajali gemove prilikom svojih servisa. Međutim, Tipsarević je u sedmom gemu još jednom uspeo da oduzme servis protivniku i povede sa 4:3.

Tipsarević, 51. teniser sveta, do kraja seta uspeo je da sačuva brejk prednosti i osvoji prvi set sa 6:4.

Teniseri su u drugom setu uspešno čuvali svoje servise, ali je Tipsarević ipak napravio brejk u devetom gemu i posle osvojenog gema na svoj servis osvojio i drugi set i tako stekao značajnu prednost u meču.

Češki teniser je dobro počeo treći set, poveo sa 2:0, ali je nakon toga Tipsarević zaigrao bolje i uz dva gema osvojena na svoj servis i dva brejka preokrenuo na 4:2.

Nakon toga, posle grešaka Tipsarevića, ali i slabijeg servisa srpskog tenisera, Hernih je uspeo da osvoji tri uzastopna gema i povede sa 5:4. Teniseri su potom osvojili gemove prilikom svojih servisa i treći set je odlučen posle taj-brejka.

Tipsarević je dobro igrao u taj-brejku, vodio sa 3:0 i 5:3 i posle dobrih servisa iskoristio prvu meč loptu i izborio plasman u drugo kolo.

Tipsarević će u drugom kolu igrati protiv 28. nosioca Mardija Fiša. Fiš je u prvom kolu igrao protiv Argentinca Serhija Roitmana, koji je pri rezultatu 6:3, 6:2 i 4:1 za Amerikanca predao meč.

Fiš, 25. teniser sveta i Tipsarević su do sada odigrali dva međusobna meča, ove godine i obojica su ostvarili po pobedu. Tipsarević je pobedio na turniru u Sidneju 6:4, 3:6, 6:4, dok je Fiš bio bolji na Mastersu u Madridu 7:6, 6:4.

Ukupan nagradni fond trećeg grend slema u sezoni je 12.550.000 funti.

Rodžer Federer - Jen Sun Lu 3:0 (7:5, 6:3, 6:2)
Novak Đoković – Žilijen Beneto 3:1 ( 6:7, 7:6, 6:2, 6:4,)
Fernando Verdasko - Džejms Vord 3:0 (6:1, 6:3, 6:4)
Žo Vilfred Conga - Andrej Golubov 3:1 (6:3, 5:7, 7:6, 7:6)
Marin Čilić – Alberto Martin 3:0 (6:3, 6:3, 6:4)
Robin Soderling - Žil Muler 3:1(6:7, 7:5, 6:1, 6:2)
Tomi Robredo – Luka Gregor 3:1 (7:6, 6:4, 5:7, 7:6)
Andrea Sepi – Džejms Blejk 3:0 (7:5, 6:4, 7:6)
Ivo Karlović - Lukas Lačko 3:0 (6:3, 7:6, 6:3)