Đoković uz dosta muke do drugog kola

BEOGRAD, 22. juna 2009. (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković pobedio je 81. tenisera sveta Žilijena Benetoa iz Francuske sa 3:1 (6:7, 7:6, 6:2, 6:4) u prvom kolu Vimbldona.

Đoković, četvrti nosilac turnira, u drugom kolu igraće sa 106. teniserom sveta Simonom Grojlom iz Nemačke, koji je elimninisao Majka Janija iz SAD, 251. igrača na ATP listi, sa 3:0 (6:4, 6:2, 7:5).

Meč sa Benetoom Đoković je završio posle tri sata i 28 minuta, pošto mu je Francuz pružio neočekivano jak otpor, posebno u prva dva seta.

Brejkova u ta dva seta nije bilo, a jedinu šansu imao je Đoković u 12. gemu prvog dela igre, kada je ujedno propustio da iskoristi i set loptu.

Prvi set je zato odlučen u taj brejku u kome je Beneto bio bolji 10:8, iako je i srpski teniser imao šanse da taj deo igre reši u svoju korist.

Slična situacija ponovila se i u drugom setu, ali je Đoković u novom taj brejku bio ubedljiv - 7:1.

Treći set bio je najmanje neizvestan, pošto je Đoković brzo poveo sa 5:0, iako je Beneto u tih prvih pet gemova imao tri brejk šanse.

Francuz je potom i napravio jedini brejk na meču i zaostatak smanjio na 2:5, ali samo da bi Đoković u sledećem gemu došao do prednosti od 2:1 u setovima.

Poslednji, četvrti set, Đoković je prelomio brejkom u 10. gemu u kome je iskoristio treću meč loptu i tako izborio plasman u drugo kolo u kome je prošle sezone neočekivano i završio takmičenje na Vimbldonu.

Đoković će, ipak, sigurno pokušati da ove sezone ponovi uspeh iz 2007. godine, kada je stigao do polufinala trećeg gren slema sezone.

Rodžer Federer - Jen Sun Lu 3:0 (7:5, 6:3, 6:2)
Novak Đoković – Žilijen Beneto 3:1 ( 6:7, 7:6, 6:2, 6:4,)
Fernando Verdasko - Džejms Vord 3:0 (6:1, 6:3, 6:4)
Žo Vilfred Conga - Andrej Golubov 3:1 (6:3, 5:7, 7:6, 7:6)
Marin Čilić – Alberto Martin 3:0 (6:3, 6:3, 6:4)
Robin Soderling - Žil Muler 3:1(6:7, 7:5, 6:1, 6:2)
Tomi Robredo – Luka Gregor 3:1 (7:6, 6:4, 5:7, 7:6)
Andrea Sepi – Džejms Blejk 3:0 (7:5, 6:4, 7:6)
Ivo Karlović - Lukas Lačko 3:0 (6:3, 7:6, 6:3)