Valensije konačno pobedila, Real ubedljiv protiv Hetafea

Valensija je posle četiri vezana poraza u svim takmičenja, upisala prvu pobedu. Prethodnih dana spekulisalo se da će trener "slepih miševa" Miroslav Đukić napustiti tu funkciju ukoliko njegovi izabranici dožive poraz od Sevilje.

Junak pobede nad Seviljom bio je Žonas, koji se dvaput upisao u listu strelaca.

Brazilski fudblaer je prvi gol postigao u 32. minutu, da bi Sevilja preko Kevina Gameira u 52. došla do izjednačenja.

Novu prednost ekipi Miroslava Đukića doneo je Žonas u 74. minutu, a konačan rezultat postavio je Viktor Ruis u 82.

Valensija je tako izbila na deveto mesto u Primeri sa šest bodova, dok je Sevilja 20. sa dva boda.

Madridski Real slavio je na Santjago Benabeu sa 4:1 protiv Hetafea, a dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo.

Hetafe je u petom minutu došao do prednosti preko Anhela Lafita, da bi Pepe u 19. doneo izjednačenje "kraljevskom klubu".

Ronaldo je svoj prvi gol na meču postigao u 33. minutu i tako svoju ekipu doveo do prednosti, koju je u 59. udvostručio Isko.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 90. minutu.

Real u Primeri trenutno zauzima treće mesto sa 13 bodova, dok je Hetafe 15. sa četiri.

Ranije danas Betis je kod kuće odigrao nerešeno bez golova sa Granadom, a isti rezultat bio je i na meču između Selte i Viljareala.