Pečnik i Dauda odveli Zvezdu u osminu finala

Strelci za crveno-bele bili su Nejc Pečnik u 44. i Abiola Dauda u 60. i 84. minutu.

Proleter je na početku susreta imao veliku priliku da povede i iznenadi Zvezdu. Golman crveno-belih Miloš Vesić ispustio je loptu posle kornera, Srđan Vujaklija je pogodio stativu, a Nikola Mijailović je izbacio iz gola.

Zvezda je potom preuzela inicijativu i u finišu poluvremena golom Pečnika došla do prednosti.

Beogradska ekipa je povela sa 2:0 kada je Dauda prošao između dva protivnička igrača, ušao u kazneni prostor, a potom i obišao golmana Proletera i lako postigao pogodak.

Nigerijski napadač je u 84. minutu obezbedio pobedu svojoj ekipi novim lepim golom. On je primio lotpu na 18 metara od gola, okrenuo se i lepim udarcem savladao golmana Proletera Nemanju Nastića.

Utakmice osmine finala Kupa igraće se 30. oktobra, a protivnik crveno-belima biće pre toga određen žrebom.