Partizan rutinski pobedio Metalac

Strelci za crno-bele bili su Ismail Fofana u 33. i Nemanja Kojić u 70. minutu.

Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, a dobru šansu propustio je Miloš Jojić kada je u 18. minutu pogodio stativu.

Metalac je imao odličnu priliku u 33. minutu, kada je posle greške Partizanove odbrane Marko Memedović izašao sam ispred golmana domaćih Vladimira Stojkovića, ali je šutirao pored gola.

Crno-beli su već u sledećem minutu poveli. Marko Živković je dodao loptu Fofani, koji je dobro šutirao sa 20 metara i savladao Vladana Đogatovića.

Prva uzbudljiva situacija u drugom delu viđena je tek posle 15 minuta kada je posle prodora Fofane golman Đogatović odbranio šut Jojića.

Prednost Partizanu od 2:0 doneo je Kojić nekoliko minuta pošto je zamenio Fofanu. On je pogodak postigao posle šuta glavom nakon centaršuta Nemanje Petrovića.

Partizan je do kraja utakmice imao još nekoliko prilika da poveća prednost, uglavnom preko Kojića i Predraga Luke, ali je rezultat ostao 2:0.

Utakmice osmine finala Kupa igraće se 30. oktobra.