Pobeda Brazila na početku takmičenja

BEOGRAD, 30. juna 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Tajland sa 2:0, u prvoj utakmici Grupe D na Univerzijadi.

Brazil je poveo u 43. minutu golom Fransiska Ribeira, dok je konačan rezultat postavio Žoao Sezar u 71. minutu iz jedanaesterca.

Utakmica je odigrana na stadionu Srema iz Jakova.

Fudbaleri Ukrajine i Maroka odigrali su bez golova, u prvoj utakmici Grupe B, na stadionu u Smederevu.

Reprezentacije Meksika i Velike Britanije su takođe odigrale nerešeno, 2:2, u prvoj utakmici Grupe A na stadionu OFK Beograda.

Ekipa Meksika je oba puta vodila, ali su Britanci ipak uspeli da osvoje bod.

Meksiko je poveo u 24. minutu iz jedanaesterca preko Fernanda Kortesa, dok je Geri Voren izjednačio 10 minuta kasnije. Hose Peres je ponovo doveo svoj tim u vođstvo, ali je konačan rezultat u 81. minutu postavio Kreg Sauterlend u 81. minutu.