ŠANGAJ: Đoković preko Monfisa do polufinala

Đoković će sutra u polufinalu igrati protiv Žoa Vilfrida Conge iz Francuske.

Prva četiri gema prvog seta obeležili su brejkovi, ali su od rezultata 2:2, i do kraja seta rivali bili sigurni na svoj servis, te je pobednik rešen u taj-brejku.

I taj-brejk je, kao i ceo set, bio neizvestan, a presudio je samo jedan mini brejk koji je Monfisu doneo prednost od 1:0.

Đoković je drugi set igrao mnogo bolje. Na samom početku, u prvom semu je oduzeo servis Francuzu, a onda još jednom u sedmom gemu, što je bilo dovoljno Đokoviću da izjednači na 1:1 u setovima.

I Đoković i Monfis su u trećem setu bili sigurni na svoj servis, ne dopustivši protivniku nijednu brejk priliku. Prvi je do prednosti došao Đoković - drugi teniser sveta, u sedmom gemu (4:3).

Đoković je u devetom gemu, na servis Monfisa, imao priliku da završi meč, ali je Francuz spasao meč-loptu.

U desetom gemu Đoković se, sigurnim servisom i bez izgubljenog poena, iskoristivši drugu meč-loptu, plasirao u polufinale turnira u Šangaju.