LINC: Ana preko Cibulkove do polufinala

Ivanovićeva je za sat i 19 minuta u četvrtom međusobnom duelu s Cibulkovom došla do druge pobede.

Srpska teniserka, 16. na WTA rang listi, u prvom setu odmah na početku je došla do brejka, a potom je u sedmom gemu ponovo Cibulkovoj oduzela servis.

Ivanovićeva je potom na svoj servis prilično lako došla do set lopti, od kojih je iskoristila drugu i došla do prednosti u setovima.

U drugom setu viđeno je mnogo više uzbuđenja, prva do brejka je došla Cibulkova, ali je Ivanovićeva potom uzvratila oduzimanjem dva servisa i tako došla do prekoreta od 0:3 do 4:3.

Slovakinja je u osmom gemu drugog seta došla do izjednačenja oduzimanjem servisa trećoj nositeljki na turniru u Lincu, ali je već u narednom Ivanovićeva ponovo stekla prednost brejka i potom na svoj servis izborila polufinale.

Ivanovićeva će se u polufinalu sastati sa Stefani Fegele iz Švajcarske.

Nagradni fond turnira u Licnu iznosi 235.000 dolara.