Remi Junajteda, silni Arsenal i Čelsi

Ekipa Žozea Morinja, londonski Čelsi, pobedila je Kardif sa 4:1, a Everton je u Liverpulu sa 2:1 bio bolji od Hala, dok je Svonsi zabeležio do sada najubedljiviju pobedu u osmom kolu pobedivši sa 4:0 Sanderlend. Stouk i Vest Bromvič Albion remizirali su bez golova.

Junajted je gotovo tokom celog meča na stadionu Old Traford imao rezultatsku prednost, međutim, Sautempton je konkretnije napadao i u samoj završnici meča došao do izjednačenja.

Ekipa Dejvida Mojsa povela je u 26. minutu golom Robina van Perisja, koji je posle odbijene lopte nakon šuta Vejna Runija natrčao na loptu i savladao golmana Artura Boruca.

Mančester je samo dva minuta kasnije mogao da udvostruči prednost, ali je Vejn Runi posle centaršuta Nanija pogodio prečku.

Sautempton je do kraja meča konkretnije napadao gol Junajdeta, a tek su u samoj završnici utakmice izjednačili i to preko Dejana Lovrena.

Ekipa Arsena Vengera, londonski Arsenal, nastavila je seriju dobrih rezultata u Premijer ligi, upisavši šesti trijumf i tako ostala na čelu šampionata.

Golove u pobedi Arsenala positgli su Džek Vilšir u 18. minutu, Aron Ramzi u 83. i Mesut Ozil u 58. i 88, dok je strelac za Norič bio Džonatan Hauson u 70.

Arsenal je trenutno prvi u šampionatu Engleske sa 19 bodova, a prate ga Čelsi i Liverpul sa 17, dok je Sautempton četvrti sa 15.