Serena osvojila završni turnir sezone u Istanbulu

Amerikanka je u 11. međusobnom duelu upisala 10. pobedu i to za dva sata i devet minuta igre.

Vilijamsova je tako turnir u Istanbulu završila bez poraza, a ovo joj je bila 11. titula u sezoni.

Kinseskinja je u prvom setu Vilijamsovoj oduzela dva servisa i posle 37 minuta igre došla do prednosti od 1:0, iako je taj deo meča obeležio loš procenat ubačenog prvog servisa Na Li.

Na početku drugog seta viđena je velika borba na servis Amerikanke, koja je tada uspela da spasi dve brejk lopte i ipak dođe do prednosti.

Već u narednom gemu Vilijamsova je napravila prvi brejk u meču, Kineskinja je uspela da uzvrati, međutim, Amerikanka, prva teniserka na WTA rang listi, je još jednom do kraja tog perioda igre oduzela servis i tako došla do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu, Amerikanka je odličnim servisima, kao i sjajnim riternom u potpunosti nadigrala Na, pa posle 34 minuta došla do pobede i titule na završnom turniru sezone.