Partizan bez Kinsija pobedio Cibonu

U ekipi Partizana šestorica igrača su se upisala među strelce. Po 21 poen postigli su Žofri Lovernj i Dragan Milosavljević, koji je šutirao za tri poena 4/7, a imao je i pet asistencija. Bogdan Bogdanović dodao je 19 poena, Đorđe Gagić postigao je sedam, a Leo Vesterman i Dejan Musli po šest poena.

U ekipi Cibone Di Džej Sroberi bio je najefikasniji sa 20 poena, poen manje postigao je Andrija Žižić uz šest skokova, a Met Džening ubacio je 13 poena.

Partizan je tako ostvario petu pobedu u Jadranskoj ligi, čime se izjednačio sa prvoplasiranom Cedevitom. Sa druge strane, Cibona ima skor od po tri pobede i poraza.

U ekipi Partizana nije bilo Terensa Kinsija.

Partizan je na početku utakmice posle dobrog šuta za tri poena (Milosavljević i Lovernj) poveo sa 14:5 i do kraja deonice je sačuvao prednost.

Cibona se na početku druge četvrtine približila na 20:22 posle "trojke" Dženinga, a u tim trenucima držala se u igri uglavnom zahvaljujući lošoj igri Partizana u napadu.

U završnici je Milosavljević postigao dve "trojke" posle čega su se crno-beli "odlepili" na šest razlike (34:28), da bi na poluvreme otišli rezultatom od 38:30.

Poenima Žizića Cibona se primakla na 35:38, ali je Partizan serijom od 7:0 uspeo da se "odlepi", da bi posle "trojke" Milosavljevića otišao na 50:39. Nakon toga razigrao se Stroberi i sa dve uzastopne "trojke" držao je zagrebački tim u igri.

Džerel Blesingejm je "trojkom" smanjio zaostatak na tri poena (53:56), da bi Bogdanović u samoj završnici vratio pet razlike Partizanu.

Partizan je u 33. minutu "trojkom" Bogdanovića poveo sa devet razlike, a novu dvocifrenu prednost domaćima doneo je Milosavljević (70:59). Crno-beli su tu prednost sačuvali do kraja i ostvarili petu pobedu u regionalnom takmičenju.

U sledećem, sedmom kolu, Partizan u ponedeljak igra na gostovanju protiv Širokog, a Cibona će biti domaćin Mega Vizuri.