Vaterpolisti Zvezde bez Lige šampiona

Crveno-beli, aktuelni prvaci Evrope, su posle četiri četvrtine vodili sa 11:7 (3:1, 2:3, 3:2, 3:1), ali su eliminisani posle izvođenja peteraca, u kojima su izgubili sa 3:2.

Pro Reko je u prvom meču slavio sa 9:5, pa je Zvezdi tako bila potrebna pobeda od pet golova razlike.

Najefikasniji u pobedi Zvezde bili su Andrija Prlainović i Strahinja Rašović sa po tri gola.

Sa druge strane istakli su se Pijetro Filjoli i Aleksnadar Ivović sa po tri gola.

Na golu Crvene zvezde bio je odličan Denis Šefik, koji je zabeležio čak 16 odbrana.

Meč na plivalištu "Tašmajdan" obeležio je veliki broj isključenja na obe strane, kao i odlično navijanje.

Crveno-beli su u svom prvom napadu došli do prednosti, koju su sredinom druge četvrtine utrostručili, te im je falio još jedan gol da dođu do izjednačenja u ukupnom rezultatu, ali iako su često imali igrača više, nisu uspeli, sve do poslednje četvrtine.

U poslednjoj deonici meča Zvezda je odigrala odličnu odbranu, a na golu je blistao Šefik. Sve do poslednjeg napada crveno-beli nisu uspeli da dođu do izjednačenja, a onda je sekund i po pre kraja meča, Marko Avramović postigao izjednačujući gol.

Pro Reko će takmičiti u Grupi A Lige šampiona sa Egerom, Jugom, Barselonetom, Olimpijakosom i pobednikom meča između Solnoka i Primorja.