Partizan preokrenuo protiv Donjeg Srema

Meč na stadionu u Humskoj odigran je bez prisustva gledalaca zbog incidenata na prošlonedlejnom 145. derbiju između Crvene zvezde i Partizana.

Partizan je do pobede i sva tri boda došao posle preokreta, pošto je početkom drugog poluvremena gubio sa 2:0, ali je mnogo boljom igrom u poslednjih pola sata meča postigao tri gola.

Posle otvorene igre u prvom poluvremenu i nekoliko udaraca na obe strane, gosti iz Pećinaca su prvi poveli u 43. minutu.

Nakon greške Miloša Ostojića, lopta je stigla do Radeta Krunića, koji je lako savladao golmana Vladimira Stojkovića.

Već posle dva minuta igre u drugom poluvremenu, Krunić je još jednom savladao golmana crno-belih.

On je lako prošao pored Vojslava Stankovića po levoj strani, ušao u šesnaesterac i lobovao Stojkovića.

Partizan je od tog trenutka zaigrao ofanzivije i 58. minutu smanjio preko Ismaila Fofane.

Loptu mu je dodao Nemanja Kojić, te se fudbaler iz Obale Slonovače oslobodio čuvara, zaobišao golmana Nemanju Belića i sproveo loptu u mrežu.

Crno-beli su do izjednačenja došli u 70. minutu, kada je posle centaršuta Miloša Jojića sa desne strane Stanković pogodio mrežu Donjeg Srema.

Pobedonosni gol i preokret crno-belih kompletirao je Miloš Jojić u 82. minutu.

U drugom meču igranom od 17.00 Sloboda iz Užica je kod kuće sa 2:1 pobedila Napredak.

Golove za Slobodu postigli su Tijago Galvao u 26. minutu, Dario Purić u 80, dok je strelac za Napredak bio Zoran Knežević iz užičke ekipe, koji je u 20. minutu postigao autogol.