Ronaldo nastavio golgetersku seriju u Korintijansu

BEOGRAD, 9. jula 2009. (Beta) - Nekadašnji najbolji fudbaler sveta Ronaldo nastavio je da "trese" protivničke mreže u dresu brazilskog Korintijansa, a u noći između srede i četvrtka je postigao het-trik u prvenstvenoj pobedi nad Fluminenseom (4:2).

Ronaldo je golove za ekipu iz Sao Paula postigao u 24, 35. i 84. minutu, a u strelce za domaćina upisao se i Dentinjo u 29. minutu. "Sva tri gola su mi kao deca, ne mogu da se odlučim koji mi je najdraži", šaljivo je, posle utakmice, prokomentarisao svoj učinak Ronaldo.

"Sva tri gola su mi kao deca, ne mogu da se odlučim koji mi je najdraži", šaljivo je, posle utakmice, prokomentarisao svoj učinak Ronaldo.

Pobedom nad Fluminenseom u zaostaloj utakmici devetog kola prvenstva Brazila, Korintijans je došao do pete pozicije na tabeli sa 14 bodova, šest manje od vodećeg Internasionala iz Porto Alegrea.

Ronaldo je u Korintijans došao krajem prošle godine, a do sada je za ekipu iz Sao Paula odigrao 22 utakmice i postigao 14 golova.