Reprezentacija Srbije osma na Univerzijadi

BEOGRAD, 10. jula 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije zauzela je osmo mesto na Univerzijadi pošto je u Beogradu, u meču za sedmo mesto, izgubila od Francuske sa 5:6, posle izvođenja jedanaesteraca.

Francuska je povela u 45. minutu golom Antoana Moroa, a izjednačenje ekipi Srbije doneo je Vojo Ubiparip golom iz jedanaesterca u 64. minutu.

Utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1, a izabranici trenera Branka Vukašinovića bili su neprecizni sa "bele tačke" nakon čega su "trikolori" pobedili sa 6:5.

Reprezentacija Češke zauzela je peto mesto na Univerzijadi pošto je pobedila Južnu Koreju sa 2:0.

U finalu turnira večeras od 21 sat na stadionu Partizana igraju reprezentacije Ukrajine i Italije.