Ronaldo odveo Portugal na SP, Francuzi nadoknadili 0:2

Portugal je u prvom duelu savladao kao domaćin golom Kristijana Ronalda, a fudbaler Real Madrida je u revanšu postigao het-trik u pobedi 3:2.

Oba pogotka za Šveđane postigao je Zlatan Ibrahimović.

Na Svetsko prvenstvo u Brazilu plasirali su se i Francuzi, koji su pobedili u Parizu Ukrajinu sa 3:0 i tako nadoknadili dva gola zaostatka iz prvog susreta u Kijevu, kada je Ukrajina slavila 2:0.

Strelci za Francuze bili su Mamadu Sako i Karim Benzema, dok je Oleg Gusev postigao autogol.

Ukrajina je skoro celo drugo poluvreme imala igrača manje, pošto je Jevgen Hačeridi isključen u 47. minutu.

Plasman na prvenstvo sveta su izborile i fudbalske reprezentacije Grčke i Hrvatske pošto su u dvomečima baraža bile uspešnije od Rumunije, odnosno Islanda.

Grčka je u Bukureštu igrala protiv domaćina Rumunije nerešeno 1:1 i prošla na Mundijal zahvaljujući pobedi u prvom meču u Atini (3:1), dok je Hrvatska u Zagrebu pobedila Island sa 2:0, nakon remija bez golova u prvom meču u Rejkjaviku (0:0).

Susret u Bukureštu vodio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Rumunija - Grčka 1:1 (Torosidis 55. autogol - Mitroglu 23)

Hrvatska - Island 2:0 (Mandžukić 27, Srna 47).