Zvezda rutinski pobedila Mega Vizuru

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Blejk Šilb sa 23 poena, a uz to je imao i sedam skokova i tri asistencije, dok je Luka Mitrović postigao 14 poena.

U ekipi Mege istakli su se Nemanja Dangubić i Nemanja Radović sa po 16 poena, a Vasilije Micić postigao je 11.

Zvezda je ovom pobedom ponovo došla na deobu prvog mesta sa Partizanom i Cedeivitom, pošto sve tri ekipe imaju skor od sedam trijumfa i dva poraza, dok je Mega na sedmom sa četiri pobede iz devet mečeva.

Utakmica je počela izjednačenom igrom. Ekipe su smenjivale u vođstvu, a onda je Zvezda sa dve vezane trojke Šilba na kraju prve deonice došla do osam poena prednosti.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić drugu četvrtinu počeo je bez raspoloženog Šilba što je Mega iskoristila i serijom 8:0 došla do izjednačenja.

Tada se Šilb vratio u igru, a Zvezda je sa njim i takođe raspoloženim Jakom Blažičem i dobrom igrom na poluvreme otišla na plus 11.

Klub sa Malog Kalemegdana je agresivnom na početku drugog poluvremena povećao svoju razliku na maksimalnih plus 18 (59:41), ali je Mega odličnom igrom na kraju treće i početkom četvrte četvrtine došla do izjednačenja (72:72).

Mega, međutim, nije uspela da dođe do preokreta, pošto je Zvezda serijom od 11:0 sredinom poslednje deonice stekla nedostižnu prednost.

Crvena zvezda Telekom – Mega Vizura 86:78 (29:21, 21:18, 20:22, 16:17)

Crvena zvezda Telekom: Cvetković 4, Mitrović 14 (3ul), Lazić 3, Blažič 12, Simonović 7, Marjanović 6 (8sk), Radenović 3, Katić 10, Ristić, Nelson 1 (6as), Dženkins 3, Šilb 23 (7sk, 3as).

Mega Vizura: Reljić, Dangubić 16 (5sk), Đoković, Avramović 1, Micić 11 (7as, 7il), Luković 4, Radović 16 (7sk), Miljenović 6 (5as), Veljković, Jokić 10, Varda 14, Tijanić.

Meču u hali Pionir prisustvovalo je oko 2.500 gledalaca.