Treći poraz Zvezde u Ligi šampiona

Zvezda je tako upisala i treći poraz u elitnom takmičenju, dok je Dinamo zabeležio drugi trijumf.

Najefikasnija u ekipi Zvezde bila je Adela Helić sa 24 poena, dok je Ljubica Kecman upisala 10.

U pobedničkoj ekipi istakle su se Natalija Območaeva i Tatjana Košeleva sa po 22.

Set koje su crveno-bele odbojkašice osvojile večeras bio je prvi u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Prvi set je bio i najzanimljiviji. Dinamo je od samog strata imao prednost, koju je Zvezda pokušavala da sustigne, što im je na kraju i uspelo.

U drugom setu Zvezda je povela sa 6:2, ali visoki blok Dinama ubrzo je doneo preokret ekipi Svetlane Ilić. Gošće su posle prvog tehničkog tajm-auta u potpunosti preuzele inicijativu i do kraja seta samo povećavale razliku.

Ekipa Ratka Pavličevića u naredna dva seta nije uspela da se suprotstavi Dinamu, pa je tako ruski tim, makar do sutra, izbio na prvo mesto u grupi.

Dinamo je posle tri utakmice na prvom mestu u Grupi B sa dve pobede, dok je Zvezda upisala sva tri poraza.

U drugom meču Grupe B, sutra od 15.00 Igstidači će u Bakuu dočekati Pjačencu.