Zvezda osvojila Superkup Evrope

Najefikasniju pobedničkoj ekipi bili su kapiten Andrija Prlainović i Nikola Rađen sa po dva gola.

U ekipi Radničkog istakli su se Slavko Gak i Filip Filipović sa po dva gola.

Ekipa Radničkog je 20 sekundi pre kraja meča imala šut za produžetke, ali je Denis Šefik odbranio šut Gaka.

Zvezda, aktuelni prvak Evrope, tako se Radničkom revanširala za nedavni poraz u prvenstvu Srbije.

Radnički je na bolji način počeo meč, stekao prednost od dva gola, međutim, Zvezda je uspela da izjednači, ali su Kragujevčani na kraju prve četvrtine ipak imali gol prednosti.

Crveno-beli su u drugoj četvrtini odigrali znatno bolje u napadu i došli do dva gola prednosti, ali je Radnički u završnici druge deonice smanjio na 6:5.

U drugom poluvremenu obe ekipe su igrale čvrsto u odbrani, te nije viđeno mnogo golova. Zvezda je uspela da sačuva stečenu prednost iz druge četvrtine i tako došli do prve titule u Superkupu Evrope.

Crveno-belima je u ovo četvrti osvojeni pehar u 2013. godini, pošto su prethodno osvojili prvenstvo Srbije, nacionalni kup i Ligu šampiona.